Bydgoski Rynek Nieruchomości

Tak jak w całej Polsce tak i w Bydgoszczy rynek nieruchomości rozgrzany jest do czerwoności.Ceny szybują w górę i to w tempie , którego chyba nikt nie przewidywał.

Przyczyn tak nie pohamowanego wzrostu cen w obrocie nieruchomościami upatrywać należy w kilku czynnikach o których tak naprawdę można było usłyszeć już kilka lat temu.To przede wszystkim nasze wejście do UE wymusza w pewnym stopniu zrównanie cen ze \”starą\” Europą.Ten proces powinien być rozciągnięty na wiele lat, jednak w Polsce w niektórych segmentach już dogoniliśmy np. Grecję czy Portugalię.Drugim jeszcze chyba ważniejszym czynnikiem jest powszechna dostępność kredytów.Społeczeństwo , choć powoli, staje się bogatsze i chętniej sięga po pożyczki.Nie należy tez zapominać o czynniku psychologicznym.Skoro wszędzie słyszymy, że ceny będą rosły to sami podejmujemy szybkie decyzje o inwestycjach, a to napędza koniunkturę.

Na bydgoskim podwórku…

Nie inaczej niż w całym kraju przedstawia sie sytuacja w temacie nieruchomości Bydgoszcz.Tu także ceny znacznie wzrosły,choć oczywiście nie w takiej do takiej wysokości jak w największych miastach.W ujęciu procentowym jednak na przestrzeni 2-3 lat można mówić nawet o 100% wzroście.Najlepiej widać na przykładzie mieszkań w Bydgoszczy gdzie lokale 2-pokojowe cieszące się zawsze największym zainteresowaniem podrożały nawet o 120%.Ta sama sytuacja choć w procentowo mniejszym stopniu dotyczy nowych mieszkań w Bydgoszczy.Jeszcze 2 lata temu ceny m2 nie przekraczały 3000 PLN.Obecnie podobny standard wykończenia jest dostępny nawet za 6000PLN.
Jedno nie zmieniło się przez ostatnie lata.Zdecydowanie większa ilość chętnych do zakupu niż dostępnych nowych inwestycji.Jeśli ten czynnik ulegnie zmianie czekać nas może zatrzymanie ,a może nawet korekta cen.Hitem ostatnich tygodni stały sie podmiejskie działki rolne. Popyt na nie jest tak olbrzymi,że sprzedający często wstrzymują się ze sprzedażą w obawie o straty a tych transakcjach.
Ciekawie zapowiada się ruch w segmencie sprzedaży domów.W perspektywie ciągłego wzrostu cen materiałów budowlanych i działek rozsądnym wydaje się zakup \”używanego\” ,ale stosunkowo niedawno wybudowanego domu.

Bydgoski Rynek Nieruchomości
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

About author

Related Articles